ÖSD Sınav Tarihleri
Beşiktaş (İst) ÖSD (A1-A2-B1-B2) Sınavı : 15.05.2018
Gaziantep ÖSD A1 Sınavı : 19-20.05.2018
Gaziantep ÖSD A1, B1 Sınavı : 21-22.04.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 Sınavı : 24.05.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 : 27.04.2018
Bursa ÖSD (A1, A2, B1, B2) sınavı : 29.05.2018

" İyi ki Bursa'da Globus var! "

0224 271 31 91 | globus@globusdil.com

İşe Alımlarda Seviye Tespit Dil Sınavı

Kurumların ihtiyaçlarına ve istenilen dil seviyesini ölçme yöntemine göre, okulumuzda 2 çeşit sınav uygulanmaktadır. Bunlardan biri okulumuzda uygulanan, kısa zaman diliminde ölçülebilen dilbilgisi, okuma, yazma ve konuşma kısımlarından oluşan genel seviye tespit sınavıdır. Bu sınav bir kişinin İngilizce becerileri çok kapsamlı bir sınav değil ancak genel seviyeyi belirler. Bu sınav ile baraj puan belirlenebilir  bu barajı geçen adaylar daha detaylı olan “TELC” sınava alınabilirler.

TELC LANGUAGE TESTS BUSİNESS SINAVLARI

telc – language tests  işe alım, performans değerlendirme, terfi gibi süreçlerde uluslar arası bir değerlendirme standartı isteyen, adaylarının Genel ve İş İngilizcesi bilgilerini belgelemeyi arzu eden şirketlerin yoğun olarak tercih ettiği bir sınavdır.

telc – language tests, Avrupa Dil Sınavı Sunucuları Birliği ALTE’nin (Association of Language Testers in Europe) tam üyesidir. ALTE’ye yalnızca yüksek standart ve kaliteyi sağlayabilen kuruluşlar tam üye olabilmektedir. Avrupa’nın önde gelen test sunucuları arasında yer alan telc Almanya Halk Eğitim Merkezleri Birliği’nin (DVV) bir kuruluşudur.

telc – language tests tek elden 11 değişik dilde ve altı farklı seviyede 70’in üzerinde sınav ve sertifika sunan tek kuruluştur. Sunduğu diller İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Türkçe, Arapça, Portekizce ve Çekçe ve Lehçe’dir. telc sınavları, Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages - CEFR) uygunluğunu garanti eder.

Şirketiniz için Avantajları 

  • Şirketinizin imajına ve stratejik pazarlamasına katkı 
  • Çalışanların yetkin dil kullanımlarıyla uluslararası iş ilişkilerinde ve satış pazarlama alnında daha etkin rekabet fırsatı 
  • Avrupa Komisyonu’nun 2006 araştırmasına göre Avrupa’da 945.000 şirket (çoğu orta ölçekli işletme olmak üzere) çalışanlarının yetersiz yabancı dil bilgilerinden dolayı  büyük iş kaybına uğramaktadır 
  • Yabancı ortakların ihtiyacını daha iyi anlayarak hizmet alanlarını geliştirme imkanı 

Kolay Sistem

  • Sınavlar şirketinizde ya da okulumuzda gerçekleştirilir 
  • Sınav tarihleri sizinle birlikte belirlenir 
  • Tek elden farklı dil ve seviyelerde sınav imkanı sunar 
  • Her dil için test formatları aynı olduğundan uygulamada kolaylık sağlar.

Sınav Türleri:

telc English A2-B1 Business : 

Mesleğe yönelik dereceli ilk telc sınavıdır. Belli bir iş koluna odaklanmayan sınav, iş hayatında sık sık karşılaşılan iletişimsel durumlardaki dil becerilerini ölçmektedir. Sınav böylelikle İngilizce bilgilerini iş hayatı için belgelemek isteyen herkese uygundur. 

telc English B1-B2 Business- telc English B2-C1 Business-telc English B2 Technical: 

Sınavlar Yazılı Sınavlar ve Konuşma sınavı olarak ikiye ayrılır. Yazılı sınav içeriğinde Okuma anlama, Yazılı anlatım (E-mail yazma vb.) dilbilgisi ve dinleme anlama şeklinde 4 kısma ayrılır.Sözlü anlatım 3 ana kısımdan oluşur. Sosyal iletişim, İş iletişimi (Tanımlama-Açıklama) ve role-play şeklindedir.
 

Arama Kelimeleri: işe alımda ingilizce kursu, işe alım dil sınavı, insan kaynakları dil sınavı