ÖSD Sınav Tarihleri
Beşiktaş (İst) ÖSD (A1-A2-B1-B2) Sınavı : 15.05.2018
Gaziantep ÖSD A1 Sınavı : 19-20.05.2018
Gaziantep ÖSD A1, B1 Sınavı : 21-22.04.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 Sınavı : 24.05.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 : 27.04.2018
Bursa ÖSD (A1, A2, B1, B2) sınavı : 29.05.2018

" Dil, ülke, dünya, gelecek... "

0224 271 31 91 | globus@globusdil.com

Fransızca Kursları

Fransızca öğrenmek bu kadar kolay ve zevkli hiç olmamıştı. GLOBUS Dil Okulu (GDO) kendi geliştirdiği “Visible Learning” öğretim sistemi ile yabancı dil öğrenmeyi hem kolaylaştırdı hem de eğlenceli hale getirdi. Globus öğrencileri eğlenceli şekilde Fransızca öğreniyor, yanında da uluslararası geçerli bir dil sertifikası alıyorlar! Globus Dil Okulu TELC dil diplomasını veriyor! Globus Dil Okulu’nun temel hedefi öğrencilerine konuşma yeteneği kazandırmaktır. Bu hedef doğrultusunda tasarlanmış eğitim programımız Türk ve yabancı öğretmenlerin eşliğinde uygulanmaktadır. Öğretimimiz standart eğitim kitaplarının yanında multimedya eğitim araçları ile desteklenmekte ve öğrencilerimiz pratik konuşmaya yönlendirilmektedir.

Avrupa Birliği Dil Kriterlerine göre eğitim veren Globus Dil Okulu nda Genel Fransızca eğitimi almak isteyen kişileri bu sisteme uygun olarak hazırlanmış Seviye Tespit Sınavına tabii tutulurlar. Bu sınav, dilbilgisi, okuma yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmaktadır. Bu şekilde sınava giren kişinin gerçek seviyesi belirlenir ve kişi kendi seviyesine uygun sınıfa yerleştirilir.

Her bir seviye toplam 80 saatten oluşmaktadır. Haftada 10 saatlik program ile 8 hafta sürmekte ve eğitime başlayan öğrencilerimiz her 40 saat sonunda 4 alandan oluşan bir sınava katılmaktadırlar. Bunlar: Karşılıklı konuşma (Diyalog), Sözlü anlatım (Monolog), Okuma anlama, Dinleme anlama ve Yazılı anlatım. İkinci sınav TELC sınavıdır. Öğrencilerimiz TELC sınavına hazırlanmaktadır.

Bu sınavın amacı öğrencinin gelişimini ilk ay sonundan itibaren bireysel olarak takip etmektir. Bu sınavlar ile öğrencilerimizin güçlü ve zayıf yanları tespit edilmekte ve rehber öğretmenler eşliğinde bire bir eksiklikleri giderilmektedir.

Seviyeler:

(Elementary) Kursiyer somut ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefleyen alışılagelmiş günlük ifadeleri ve çok temel tabirleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve diğerlerini tanıtabilir ve yaşadığı yer, tanıdığı insanlar ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel ayrıntılar hakkında sorular sorabilir ve bu konulardaki soruları cevaplayabilir. Karşısındaki kişi yavaş ve açık konuştuğu ve kendisine yardımcı olmaya hazır olduğu takdirde basit ölçüde etkileşimde bulunabilir.

(Pre-Intermediate) Kursiyer yakın ilgisinin bulunduğu alanlarla ilgili (örneğin, çok temel kişisel ve ailevi bilgiler, alışveriş, yerel coğrafya, iş) tabirleri ve sıkça kullanılan ifadeleri anlayabilir. Bildik ve alışılagelmiş konularda basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren basit ve rutin işlerde iletişim sağlayabilir. Kendi geçmişi ve yakın çevresiyle ilgili bilgileri ve temel ihtiyaçlarıyla ilgili konuları basit ifadelerle tanımlayabilir.

(Intermediate) Kursiyer düzenli olarak işte, okulda, boş vakitlerinde vs. karşılaştığı alışılagelmiş konular hakkındaki açık standart bilgilerin ana fikirlerini anlayabilir. Yabancı dilin konuşulduğu bir bölgede seyahat ederken ortaya çıkabilecek durumlarda kendi işini görebilir. Aşina olduğu veya özel ilgisinin bulunduğu konularda basit bağlantı kurulmuş metinler oluşturabilir. Deneyimleri ve olayları, hayalleri, ümitleri ve hırsları tanımlayarak fikir ve planlar hakkında kısaca sebep ve açıklamalar sunabilir.

(Upper-Intermediate) Kursiyer kendi uzmanlık alanındaki teknik tartışmalar da dahil olmak üzere somut ve soyut konulardaki karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Anadildeki konuşmacılarla büyük ölçüde zorlanmadan düzenli etkileşim sağlayabilecek bir akıcılık ve doğallık seviyesiyle karşılıklı etkileşimde bulunabilir. Birçok konuda açık ve ayrıntılı metinler oluşturabilir ve güncel bir konu hakkındaki bir görüş açısını çeşitli seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını sunarak açıklayabilir.

(Advanced) Kursiyer birçok zorlayıcı ve uzun metni anlayabilir ve buradaki gerçek anlamı çıkarabilir. Anlamları çıkarmak için çok fazla görünür araştırma yapmadan kendisini akıcı ve doğal bir şekilde ifade edebilir. Yabancı dili, sosyal, akademik ve profesyonel amaçlar doğrultusunda esnek ve etkin bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularda yapı kalıplarını, bağlaçları ve bağlı araçları kontrollü bir biçimde kullandığını göstererek açık, iyi yapılandırılmış ve ayrıntılı metinler oluşturabilir.

Arama Kelimeleri: fransızca kursu bursa, bursa fransızca kursları, fransızca bursa