ÖSD Sınav Tarihleri
Beşiktaş (İst) ÖSD (A1-A2-B1-B2) Sınavı : 15.05.2018
Gaziantep ÖSD A1 Sınavı : 19-20.05.2018
Gaziantep ÖSD A1, B1 Sınavı : 21-22.04.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 Sınavı : 24.05.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 : 27.04.2018
Bursa ÖSD (A1, A2, B1, B2) sınavı : 29.05.2018

" Hedefi olan insanlar için. "

0224 271 31 91 | globus@globusdil.com

YDS İngilizce ve Almanca

YDS İngilizce ve Almanca

KPDS-ÜDS-YDS’nin Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri ile Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Üniversiteler arası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) arasında Tablo 1’de verilen eşdeğerlik geçerlidir. Özellikle yüksek lisans yapmak isteyenler için önemli bir sınavdır.

Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri KPDS-ÜDS-YDS Puanı

A1 A2 B1 B2 C1 C2
30 45 60 75 90 100

 

1.- 16. Sorular (Kelime, Gramer, Edat ve Phrasal Verb)
17.- 21. Sorular (Cloze Test)
22.- 26. Sorular (Cloze Test)
27.- 36. Sorular (Yarım Cümle Tamamlama)
37.- 42. Sorular (Çeviri)
43.- 47. Sorular (Uymayanı At)
48.- 52. Sorular (Karşılıklı Konuşma)
53.- 56. Sorular (Paragraf Tamamlama)
57.- 60. Sorular (İngilizce Cümlenin İngilizce Eşanlamlısı)
61.- 80. Sorular (Metin İnceleme)

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan merkezi bir dil sınavıdır.

Katılımcıların dilbilgisi, kelime, okuduğunu anlama ve çeviri becerilerini ölçen YDS çoktan seçmeli bir sınavdır.

YDS, yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılır.

Buna ilaveten, ilgili mevzuat gereği, doçent adayları ile doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların da yabancı dil koşulunun sağlanması için YDS’ye girmeleri (veya eşdeğerlikleri kabul edilen uluslararası sınavlardan yeterli puan almaları) gerekmektedir.

YDS sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için de kullanılabileceğinden, lisans programı mezunları ile lisans programlarında okuyan öğrenciler de bu sınava girebilirler.

Ayrıca, yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ile ağırlık andırılarak hesaplanmaktadır.

1. Dilbilgisi Çalışmaları

Alıştırma kâğıtları, yaprak testler, dilbilgisi konu anlatım kitabı ve soru bankaları ile desteklenen dilbilgisi çalışmalarımızda, İngilizce dilindeki tüm dilbilgisi konuları detaylı olarak incelenmekte ve öğrencilerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkân verecek şekilde ve sayıda alıştırma ve soru çözümü yapılmaktadır.

2. Kelime Çalışmaları

İleri düzeyde dil hâkimiyetine ulaşabilmek için, öğrencilerin, girdikleri sınavlardaki kelime sorularını çözebilecek ve okudukları metinleri rahatlıkla anlayabilmelerini mümkün kılacak kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekir.

YDS İngilizce Hazırlık Kursu içinde yapılan çalışmalarla adayların 3000 kelimeyi etkin şekilde kullanabilecek seviyeye gelmeleri amaçlanmaktadır.

Titizlikle seçilmiş kelime listeleri üzerinden yapılan çalışmalarda, öğrenciler kelime alıştırma kitapları, kelime testleri, örnek cümle ve anlamların verildiği özel hazırlanmış sözlükler ve kelime çalışma derslerinde öğretilen kelime çalışma yöntemleri ile hedeflenen sayıda kelimeyi öğrenebilmektedirler.

3. Soru Tiplerine Yönelik Çalışmalar

Dilbilgisi ve kelime çalışmalarında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin, girecekleri sınavda sorulan soru tipleri ile ilgili yeterince çalışma yapmış olmaları ve gerekli soru çözme tekniklerine sahip olmaları son derece önemlidir.

YDS İngilizce Hazırlık Kursu içinde soru tiplerine yönelik yaprak testler ve soru bankaları kullanılarak gerekli soru çözme teknikleri adaylara öğretilmektedir.

4. Deneme Sınavları Çözümü

Dilbilgisi ve kelime çalışmaları ile İngilizce seviyesini; soru tiplerine yönelik çalışmalar ile soru çözüm tekniklerini geliştirmekte olan adayların, girecekleri sınava denk hazırlanmış ve benzer koşullarda uygulanan deneme sınavları ile de sınav pratiklerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Bu ihtiyacı giderebilmek için, YDS İngilizce Hazırlık Kursu içinde öğrencilerimiz, 5 adet deneme sınavına gireceklerdir.
Böylelikle kurs sonunda adaylarımızı yeterli bir yds puanı elde etmesi ve onların hedeflerine ulaşması sağlanacaktır.
Yedi iklim yds seti 10 adet dergi şeklinde J
İrem yayıncılık yds hazırlık
Dilko yds denemeleri

Arama Kelimeleri: ösym yds kursu, yds kursu bursa, yds ingilizce kursu, yds almanca kursu, yds bursa,