ÖSD Sınav Tarihleri
Beşiktaş (İst) ÖSD (A1-A2-B1-B2) Sınavı : 15.05.2018
Gaziantep ÖSD A1 Sınavı : 19-20.05.2018
Gaziantep ÖSD A1, B1 Sınavı : 21-22.04.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 Sınavı : 24.05.2018
Kadıköy (İst) ÖSD A1 : 27.04.2018
Bursa ÖSD (A1, A2, B1, B2) sınavı : 29.05.2018

" Dil, ülke, dünya, gelecek... "

0224 271 31 91 | globus@globusdil.com

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

"Başlangıç - Beginner" seviyesinden "İleri - Advanced" seviyesine kadar verilen eğitimler ile 2-52 hafta arasında değişen kurslar ile ihtiyacınız olan seviyeye gelene kadar eğitim alabilirsiniz. Dil sorununuzu kökten ve kesin bir şekilde çözebilirsiniz. Buradan gitmeden de dil seviyeniz ölçülebileceği gibi okullar genellikle kursun ilk günü yapacakları yazılı ve sözlü testlere göre size en uygun seviyedeki sınıfa yerleştirmektedirler. Sınıflar genelde maksimum 12 kişi olmaktadır. Ancak sınav hazırlık gibi bazı özel programlarda sınıflar 4-8 kişi arası olabilir. Ayrıca One-to-One programlar ile birebir eğitim almanız da mümkündür.

Genel İngilizce

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar devam eden kurslarda minimum 2 hafta, maksimum 52 hafta ders alabilirsiniz. Dersler haftada 15 veya 20 derstir. Ders sayısının az olması nedeniyle öğrenciler sosyal aktivitelere de zaman ayırabilirler ya da çalışma hakkında sahip oldukları ülkede kurstan arta kalan bu zamanlarında çalışabilirler. Dersler sabah olabileceği gibi öğleden sonra ders sunan okullar da bulunmaktadır.

Yaz Okulları

Yaz okulları, yaz tatilini hem öğrenerek hem de eğlenerek geçirmek isteyen çocuklar ve gençler güvenilir ve ideal bir programdır. Sabah saatlerinde eğitim gören öğrenciler, daha sonra okulların öğrenciler için hazırladığı çeşitli sosyal, sportif ve kültürel aktivite ve gezilerle yaz dönemlerini dolu bir şekilde geçirmektedirler. Hafta içi bulundukları şehrin önemli yerlerine gezi düzenleyen okullar, hafta sonu da öğrencileri çevre şehirlerin önemli tarihi ve kültürel yerlerine götürmektedirler. Bu aktiviteler sayesinde, derste öğrendikleri bilgileri pratiğe dönüştürürler.
Öğrenciler dilerlerse yurtta ya da özenle seçilmiş ailelerin yanında konaklayabilirler. Yurtlarda genellikle birden fazla kişiyle aynı odayı paylaşırken, dil gelişimlerine faydalı olması açısından farklı milletten çocukları aynı odalarda konaklatmaya özen gösterirler. Aile yanlarında ise genellikle tek veya çift kişilik odalarda konaklarlar. Her iki konaklama da seçeceğiniz konaklama tipine göre, 1 öğün, 2 öğün yada 3 öğün yemek seçenekleri sunulmaktadır. Güvenilir, kaliteli ve profesyonel bir atmosferde 1 ile 12 hafta arasında değişik sürelerde devam eden programlarla farklı ve unutulmaz bir deneyim yaşayım yaşamı olacaktır.

Yaz okulları merkezinin en hassas olduğu konulardan birisi de güvenliktir. Yurtlar 24 saat rehber  öğretmen ve güvenlik  görevlilerinin denetimi altındadır.  Aile yanında konaklayacak öğrenciler ise  ailelerin denetimindedir.  Aileler, okulların konaklama departmanları  tarafından  özen ve dikkatle seçilmiş güvenli, kötü huyu olmayan, çocuklar  ve  gençlere yakın ilgi gösteren, anlayışlı, sorumlu, hoşgörülü  kişilerdir. Ailelerin büyük kısmı emekli çiftlerden oluşur.

Yaz okulu programına katılan bütün öğrenciler, özel yolculuk ve sağlık sigortası kapsamına alınır. Yolculuk  ve sağlık sigortası kapsamında kayıp veya çalınmış bagaj, değerli eşya, para, kaza, yaralanma, doktor ve hastane masrafları vardır. Sigorta, okul tarafından yada kişisel olarak  yaptırılır.

Yaz okulu programlarında, alanında uzman hocalar, ekip lider ve üyeleri ile sürekli denetlenen bir ortamda çocuklarınız bedensel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı eğitim ve aktivitelerde yaz tatillerini verimli bir şekilde değerlendirirken sizin de gözünüz arkada kalmayacak.

Yaz okullarımız İngiltere’de ve Malta’da yer almaktadır. Birçok ilgi alanına yönelik programlarda sunan yaz okullarında seçenekler oldukça fazladır. Bu yüzden daha detaylı bilgi için Globus Dil Okulu ve Globus danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

İngiltere’deki Başlıca Dil Okullarımız; 

LONDRA VE ÇEVRESİ

  • Twin Group
  • British Study Center
  • Stanton School of English
  • The Wimbledon Language Academy – WLA 

Malta’daki Başlıca Dil Okulumuz

  • am Language School 
     

Arama Kelimeleri: yurt dışı eğitim danışmanlığı, ingiltere dil okulları, almanya dil okulları, malta dil okulları